Leidinio numeris:

2009.01.16 (10/2009)

Rodyti

Transportas. Pasikeitė „DFDS A/S“ savininkai

„DFDS“ pozicijas stiprina transporto ir logistikos kompanija

Šią savaitę galutinai susitarta dėl Danijos bendrovės „DFDS A/S“ pagrindinio akcijų paketo, priklausiusio "Vesterhavet A/S" valdymo. Jis pereina buvusio valdytojo ir transporto bei logistikos paslaugų kompanijos „DSV A/S“ naujai įkurtai bendrovei.

Pranešama, kad kompanija „JL-Fondet“ per savo antrinę bendrovę „Vesterhavet A/S“ kartu su „DSV A/S“ (“DSV“) įsteigia bendro kapitalo bendrovę „Vesterhavet-DSV Holding A/S“, kuriai priklausys 56% „DFDS A/S“ (“DFDS“) akcijų. Iki šiol šį akcijų paketą valdė „Vesterhavet A/S“. Naujojoje bendrovėje „JL-Fondet“ valdo 55% akcijų, o 45% priklauso „DSV“.

„Vesterhavet A/S“ vadovų teigimu, kartu su „DSV“ siekiama spartaus gabenimo krovininiais laivais augimo ir kad „DFDS“ užimtų pirmaujančias pozicijas vežant krovinius Šiaurės Europoje.

„Tai yra strategiškai teisinga ir labai pozityvu „DFDS“ augimui“, – kompanijų susijungimą komentuoja Ivaras Samrenas, „DFDS“ direktorių valdybos pirmininkas.

Dar be permainų

„DFDS“ šiuo metu turi apie 60 laivų. Jos valdomai keltų AB „DFDS LISCO“ priklauso 5 krovininiai laivai.

„Per anksti kalbėti apie kokias nors permainas „DFDS Lisco“, jei apskritai jų bus. „DSV“ mano, kad „DFDS“, o atitinkamai ir „DFDS LISCO“ turi stiprias linijas ir talentingus darbuotojus. Jokių permainų, susijusių su nauja „DFDS“ savininkų struktūra, nenumatoma ir „DFDS Lisco“ administracijoje“, – lakoniškas Hansas Henrikas Pedersenas, „DFDS LISCO“ generalinio direktoriaus pavaduotojas.

Anot jo, sausį bendrovei bus perduoti dar du krovininiai laivai, o pavasarį – naujas krovininis laivas.

VŽ rašė (2009 01 12), kad bendrovė prašo iki 30% Klaipėdos uosto rinkliavų nuolaidų, priešingu atveju gali tekti sumažinti keltų reisų skaičių iš Klaipėdos. Pastaruoju metu ypač sumažėjo keltų paslaugomis besinaudojančių vežėjų, jie vis labiau renkasi sausumos kelius.