Leidinio numeris:

2009.01.16 (10/2009)

Rodyti

Personalas. Tempia į dugną

Skolų volas partiesė kelininkų gretas

Ruošiantis pavasario sezonui kelių tiesimo ir priežiūros bendrovės skaičiuoja praėjusių metų skolas ir gerokai sumažėjusį užsakymų skaičių. Kai kurios įmonės dėl to jau retina ir darbuotojų gretas. UAB „Mažeikių automobilių keliai“ dėl įmonės struktūrinių pertvarkymų numato atleisti daugiau nei pusę darbuotojų.

UAB „Mažeikių automobilių keliai“ praneša apie planuojamą grupės darbuotojų atleidimą. Iš 218 šiuo metu bendrovėje dirbančių žmonių artimiausiu metu ketinama atleisti daugiau nei pusę – 120 darbuotojų.

„Šiems metams beveik neturime sutarčių, o mokesčiai spaudžia, atlyginimus žmonėms taip pat reikia mokėti. Jei pagal įstatymus būtų galimybė išleisti žmones nemokamų atostogų 2–3 mėnesiams, gal ir išsiverstume neatleidę darbuotojų, tačiau dabar kitos išeities nėra“, – sako Alfonsas Asauskas, bendrovės direktorius.

Pasak jo, šiuo metu visi darbuotojai atostogauja. Kitą savaitę dalis žmonių grįžta, tada jiems ir bus teikiami atleidimo lapeliai.

Daugiausia iš planuojamų atleisti žmonių yra mechanikų, darbininkų. Numatoma 7 žmones atleisti ir iš administracijos.

„Yra tokių darbuotojų, kurie įmonėje išdirbo dešimt metų. Tai geri specialistai. Apskaičiavome, kiek žmonių sugebėsime iš santaupų išlaikyti iki birželio, kada jau turėtų būti užsakymų, tiek darbuotojų ir paliksime“, – teigia p. Asauskas.

Laukia pavasario

Gerų laikų neprognozuoja ir kitos regioninės kelių tiesimo bei priežiūros bendrovės. Kaip pasakoja Povilas Balčiūnas, Šiaulių UAB „Eismo sauga“ direktorius, nors kol kas darbuotojų atleidimai neplanuojami, tačiau tai paaiškės tik pavasarį, kai bus žinomas sezono užsakymų skaičius.

„Kiekvienais metais baigiantis sezonui atleidžiame darbininkus ir juos priimame tik naujam sezonui. Jei pavasarį paaiškės, kad užsakymų bus mažai ir skolos nepajudės iš mirties taško, teks atleisti ir nuolatinius darbuotojus“, – galimybės neatmeta p. Balčiūnas. Pasak jo, dabar užsakymais tik „dvelkia“: gal atsiras vienas kitas, tačiau tikslių planų dar nėra. O bendrovių, tarp kurių yra ir minėta mažeikiškių įmonė, skolos jau siekia trečdalį metinių pajamų.

Didesnės kelių tiesimo ir priežiūros bendrovės tikina dar nėra priverstos imtis tokių priemonių, kaip kad grupės žmonių atleidimas. Pasak Rasos Čepienės, „Panevėžio kelių“ atstovės, palyginti su praėjusiais metais, užsakymų sumažėjo ir perspektyvos tikrai neaiškios, tačiau darbo dar yra.

„Praėjusių metų pabaigoje atleidome sezoninius, pagal terminuotąją darbo sutartį dirbančius darbuotojus, tačiau pavasarį dalis jų grįš. Didesnių žmonių atleidimų kol kas neplanuojame“, – teigia atstovė. Ji pabrėžia, kad didžiausia problema, sunkinanti įmonės darbą, – valstybės skolos: nors objektai pastatyti, tačiau pinigų iš valstybės įmonių dar vis nesulaukiama.