Leidinio numeris:

2009.01.16 (10/2009)

Rodyti

Vadyba. Vilios karjera

Geri vadovai reikalingi kaip oras

Vis daugiau įmonių jau dabar ryžtasi keisti vadovus, tačiau prognozuojama, kad pavasarį, kai akcininkai pamatys pirmojo ketvirčio rezultatus, su savo kėde teks atsisveikinti ne vienam direktoriui.

Nors dauguma įmonių atleidžia darbuotojus, tačiau vadovų paklausa didėja. Darbo pasiūlos portalo cv.lt duomenimis, pastaruoju metu įmonės daugiausia ieškojo būtent vadovų ir vadybininkų.

"Natūralu – tai žmonės, galintys išvesti iš krizės. Įmonės išgyvena nelengvus laikus. Darbuotojų daugelis turi net daugiau nei gali išlaikyti. Jei kas nors ir ieško naujo žmogaus, tai šis turėtų būtų pajėgus išspręsti įmonės problemas pasikeitusiomis aplinkybėmis. O tai – vadovo funkcija", – padėtį komentuoja Tadas Rimkus, cv.lt projekto vadovas.

Anksčiau vadovų dažniausiai būdavo ieškoma dėl įmonės plėtros, o dabar jų pagrindinė užduotis – sukurti strategiją, padėsiančią įmonei išgyventi.

"Šiandien vidurinėje grandyje jaučiamas štilis, o štai aukščiausiojo lygio vadovų paklausa išaugo", – sako Jurgita Lemešiūtė, tiesioginės atrankos UAB "Personalo valdymo grupė" personalo projektų direktorė. Ji prognozuoja, kad pavasarį ši tendencija dar sustiprės.

"Kol kas akcininkus įmonių rezultatai tenkina, nes metų pabaigos nuosmukį atsvėrė geri pirmojo pusmečio rodikliai. Bet štai kai bus pateikti pirmojo ketvirčio rezultatai, manau, ne vienos bendrovės vadovybėje bus pokyčių", – prognozuoja atrankos specialistė.

Vytautas Gaidamavičius, UAB "Vadybos pokyčių konsultavimas" direktorius, pabrėžia, kad esminis veiksnys, lementis įmonės veiklos sėkmę, yra vadovo psichologinis pasirengimas dirbti pasikeitusiomis sąlygomis ir jo sisteminės vadybos žinios.

"Kai viskas aplinkui klestėjo, net neefektyvus verslas sugebėjo išgyventi. Dabar rezultatai parodys tikrąją vadovų kompetenciją, o akcininkai netruks ją įvertinti ir galbūt bus priversti ieškoti kito žmogaus", – sako p. Gaidamavičius.

Galimybė pakilti

Manoma, kad vadovus pakeisti bus kuo. Per keletą ekonominio pakilimo metų daugelis darbuotojų darė karjerą, jie buvo siunčiami į mokymus, kėlė kvalifikaciją, didėjo atsakomybės ribos.

"Išugdytų vadovų yra pakankamai. Tikėtina, kad akcininkai, ieškodami, kuo pakeisti dabartinę vadovybę, šias pozicijas siūlys stambių įmonių padalinių vadovams. Taip padidės galimybė padaryti karjeros šuolį, nes "sėkmės mokytojo" reikės ne vienai bendrovei", – pasakoja p. Lemešiūtė.

Tačiau ji nėra įsitikinusi, kad aukštesnės grandies vadovai aklai priimtų siūlymus stoti prie sunkumų patiriančios bendrovės vairo.

"Tai labiausiai priklausys nuo įmonės veiklos. Sunkiausia vadovus bus prisikalbinti statybų, nekilnojamojo turto bendrovėms. Šiandien pagrindinis motyvas, lemiantis, ar priimti naują darbo pasiūlymą, yra stabilumas ar bent jau įmonės perspektyva", – teigia atrankų specialistė.