Leidinio numeris:

2009.01.22 (14/2009)

Rodyti

Biržos. Investuotojai toliau fiksuoja pelnus

„City Service“ ruošia dirvą įsigijimams

„City Service“, didžiausia Baltijos šalyse pastatų ūkio valdymo įmonė, ketina didinti įstatinį kapitalą papildomais akcininkų įnašais.

Bendrovė trečiadienį paskelbė, kad įstatinio kapitalo didinimo tikslas – lėšų pritraukimas naujų pastatų priežiūros bendrovėms įsigyti. Daugiau informacijos įmonė žada pateikti vasario 13 d., likus dešimčiai dienų iki akcininkų susirinkimo.

„City Service“ sausio 20 d. užsiminė, kad numato didinti įstatinį kapitalą, tačiau tuomet daugiau informacijos atskleista nebuvo.

Bendrovė 2008 m. gruodžio 19 d. paskelbė, kad sudarė sutartį dėl 99,9% UAB „Fervėja“ akcijų įsigijimo. Pastaroji pirks UAB „Būsto investicijų valdymas“, valdančią įmones „Karoliniškių būstas“, „Viršuliškių ūkis“, „Naujamiesčio būstas“ ir „Antakalnio ūkis“. Netrukus dėl leidimo sandoriui suteikimo spręs Konkurencijos taryba.

„City Service“ akcijos trečiadienį biržoje pigo 2,04%, tačiau jų apyvarta neviršijo 10.000 Lt.

O Baltijos šalių biržose trečiadienį antrą dieną iš eilės vyravo korekcinės nuotaikos. Investuotojai skubėjo fiksuoti pelnus, uždirbtus bankų ir keliose kitose pozicijose.

Analitikai sako, kad kritimo priežasčių toli ieškoti nereikia – smukimai fiksuoti daugelyje pasaulio biržų. Jas žemyn nusmukdė dar antradienį po inauguracinės JAV prezidento Barako Obamos (Barack Obama) iki 6% smukusios JAV biržos.

„Pasaulio biržose, išskyrus Šiaurės šalių, nuotaikos buvo itin prastos. Tad ne išimtis ir Baltijos šalys, kuriose, tiesa, nuotaikos buvo gal net kiek negatyvesnės nei pasaulyje“, – sako Laurynas Byla, banko „Finasta“ Prekybos skyriaus vadovas.

Tačiau jis teigia, kad tokios tendencijos jo nenustebino – daugelis akcijų kursų per pastarąsias savaites yra gerokai palypėję aukštyn, todėl korekcija yra savaime suprantama.

Pasiskirstė tolygiai

Vilniaus biržoje vieno lyderio nebuvo – už daugiau nei 0,5 mln. Lt buvo parduota TEO LT, „Snoro“, Ūkio banko ir „Sanito“ akcijų. Tačiau iš jų tik farmacijos įmonės akcijos brango 1,12%, iki 9 Lt.

„Sanitas“ brango dėl kelių tiesioginių sandorių, kiek iškreipusių realią kainą. Panašiai ir „Rokiškio sūrio“, „Pieno žvaigždžių“ akcijų apyvartos buvo menkos, ir vienas ar keli sandoriai kilstelėjo kainą aukštyn“, – sako p. Byla.

„Lifosos“ akcijos, rytą brangusios iki 3%, prekybos sesiją užbaigė fiksuodamos 0,21% neigiamą kainos pokytį.

Ponas Byla sako, kad investuotojų susidomėjimą „Lifosos“ akcijomis paskatino bendrovės paskelbtas investicinis projektas, taip pat antradienį pasirodę veiklos rezultatai.

Nuotaikos nesikeis

Talino biržoje apyvarta buvo pustrečio karto mažesnė nei Vilniaus ir siekė 0,42 mln. EUR. Aktyviausiai buvo prekiauta „Tallinna Vesi“, „Ekspress Grupp“ ir „Olympic Entertainment Group“ akcijomis. „Ekspress Grupp“ akcijos iš aktyviausiai prekiautų pozicijų brango labiausiai – 5,56%, iki 0,76 EUR. Bendrovė trečiadienį paskelbė apie du naujus narius jos stebėtojų taryboje.

„Pastaruoju metu Talino birža apyvartomis nusileidžia Vilniui, nors dar neseniai galėjome stebėti priešingas tendencijas“, – pastebi p. Byla.

Makleris prognozuoja, kad korekcinės nuotaikos Baltijos šalių biržose gali išsilaikyti kelias artimiausias dienas.