Leidinio numeris:

2012.10.01 (172/2012)

Rodyti

Verslo pradžia ::

Verslumo renginiai tęsiasi

Penktadienį Panevėžyje vykęs VšĮ „Versli Lietuva“ renginys, skatinantis verslumą, sulaukė per 1.000 dalyvių. Organizatorius džiugina, kad didžioji jų dalis - jaunimas, aktyviai besidomintis galimybėmis kurti savo verslą.

„Versli Lietuva“ renginių ciklą pradėjo pavasarį. Tuomet Klaipėdoje ir Kaune juose apsilankė beveik 4.000 dalyvių, antra tiek stebėjo tiesiogines pranešimų transliacijas internetu. Renginiuose kone 100 dalyvių išreiškė savo apsisprendimą kurti verslą paimdami pirmųjų verslo metų paslaugų krepšelius.

Organizatoriai neabejoja, kad ir Panevėžyje vykęs renginys paakins ne vieną gyventoją imtis verslo. Ypač daug vilčių dedama į jaunimą, nes būtent jo daugiausia susirinko į auditoriją - net vietų pritrūko, tad kai kurie dalyviai pranešimų klausėsi sėdėdami ant laiptų.

„Džiaugiamės, kad auditorija labai jauna ir smalsi, tai tik patvirtina dar pernai rudenį atliktą tyrimą, kad apie 80% Lietuvos jaunimo norėtų kurti savo verslą. Renginyje jaunimas labai domėjosi verslo kūrimo galimybėmis, aktyviai bendravo su pranešėjais ir gausiai dalyvavo verslo dirbtuvėse. Susidomėjimas renginiu ir jo tema apie verslumą teikia vilčių, kad naujos kartos bus dar labiau orientuotos į savarankišką veiklą ir stiprią motyvaciją būti savo gyvenimo kalviais, prisiimti atsakomybę už vykdomą veiklą ir jos rezultatus“, - teigia Dovydas Varkulevičius, VšĮ „Versli Lietuva“ Verslumo departamento vadovas.

Panevėžio vicemeras Petras Norkevičius priminė, kad anksčiau miestas buvo tikras pramonės centras: čia veikė „Panevėžio ekranas“, kitos stambios įmonės, sukūrusios daugybę darbo vietų. Joms žlugus, nedarbas akivaizdžiai išaugo, sunkmetis, kurio neatlaikė ne viena bendrovė, panevėžiečių taip pat nepagailėjo. Ir nors po nuosmukio padėtis gerėja, tačiau, jei daugiau gyventojų ryžtųsi imtis savo verslo, Panevėžys atsigautų kur kas greičiau.

Kiti verslumą skatinantys renginiai vyks spalio 5 d. Alytuje ir spalio 12 d. Vilniuje.