Leidinio numeris:

2012.09.27 (170/2012)

Rodyti

Kredito unijos

Suteikė finansinę pagalbą

Europos Komisija (EK) patvirtino, kad 6 mln. Lt dydžio Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) kapitalo restruktūrizavimas atitinka ES valstybės pagalbos taisykles, o restruktūrizavimo planas padės užtikrinti unijos gyvybingumą ilgalaikiu laikotarpiu, skelbiama EK atstovybės Lietuvoje išplatintame pranešime. Jame taip pat pabrėžiama, kad unijos narės įmokėjo didesnį naują kapitalą nei valstybė ir taip padengė daugiau kaip 50% LCKU kapitalo poreikių.

LCKU patyrė sunkumų, kai paaiškėjo, kad ji negali atgauti „Snoro“ banke turėtų 18,5 mln. Lt indėlių. Buvo parengtas LCKU kapitalo restruktūrizavimo planas, kuriuo numatoma valstybės pagalba, o daugiausia dėmesio plane esą skirta LCKU rizikos priežiūrai stiprinti.

Plane numatoma, kad LCKU ir jos narės savo įnašu padengs kapitalo restruktūrizavimo išlaidas. Taip pat numatytas kapitalo grąžinimas per kuo trumpesnį laikotarpį. LCKU teikia finansines paslaugas ir likvidumo bei mokumo paramą maždaug 62 mažesnėms kredito unijoms Lietuvoje, visų pirma, atokiose kaimo vietovėse, kur retai veikia bankų filialai. (VŽ)