Leidinio numeris:

2009.01.27 (17/2009)

Rodyti

Birža. Neslopsta susidomėjimas bankais

Kalba apie galimą „Agrowill Group“ susijungimą

Gediminas Žiemelis, pagrindinis „ŽIA Valdos“ akcininkas, užsiminė apie galimybę sujungti „Agrowill Group“ (AG) su didesne įmone. O Vilniaus biržoje vėl dominavo bankų akcijos.

Vilniaus birža Vertybinių popierių komisijos (VPK) reikalavimu vakar sustabdė automatinius pavedimus AG akcijomis.

„Per interviu (su p. Žiemeliu, – VŽ) buvo atskleista, kad yra svarstoma viena iš alternatyvų vykdyti AG susijungimą su kita bendrove. Todėl komisija nurodė biržai sustabdyti prekybą AG akcijomis iki šios informacijos paviešinimo per biržos informacinę sistemą, kad ne tik Lietuvos, bet ir užsienio investuotojai informaciją žinotų“, – teigia Vilius Šapoka, VPK pirmininko pavaduotojas, ir priduria, kad informacija dėl susijungimo turės būti patvirtinta arba paneigta.

Ponas Žiemelis interviu VZ.LT vakar teigė: „Svarstome įvairius pasiūlymus, vienas jų – „merger“ (susijungimas, – VŽ) su analogiška didesne įmone.“ Jo tikinimu, AG sudomino ne vieną didesnę įmonę, veikiančią šiame sektoriuje. AG akcijos biržoje vakar atpigo 0,68%, iki 1,45 Lt.

Kėlė bankai

Optimizmas, apėmęs Vakarų Europos finansų sektoriaus akcijas, vakar palietė ir Vilniaus biržos sąrašuose esančius bankus – Ūkio ir „Snoro“ bankų akcijomis prekiauta aktyviausiai, o jų akcijų kainos kilo atitinkamai 4,44% ir 7,58%.

„Biržoje prekyba vyko optimistiškai, tiesa, ne itin aktyviai, tačiau šiais laikais ir 2,8 mln. Lt apyvarta yra gana gerai, – prekybą komentuoja Karolis Pikūnas, FMĮ „Orion Securities“ Investicijų valdymo skyriaus vadovas. – Aktyviausiomis pozicijomis tradiciškai išliko Ūkio bankas ir „Snoras“, dar įsipaišė „Klaipėdos naftos“ akcijos.“

Anot jo, vakar svarbių naujienų apie bankus Lietuvoje nebuvo, tačiau bankų akcijos brangti galėjo dėl Vakarų Europos investuotojus apėmusio optimizmo. Mat ten pranešta, kad bankas „Barclays“, gavęs vyriausybės paramą, uždirba pelną ir išvengs poreikio pritraukti papildomo kapitalo, o bankas ING ketina 1 mlrd. eurų sumažinti išlaidas.

„Investuotojai mato, kad padėtis bankų sektoriuje normalizavosi, gandų, kad kažkuris bankas gali susidurti su sunkumais, sumažėjo. Smulkiesiems, kad grįžtų į bankų pozicijas, to ir tereikia – tikimasi, kad akcijų kainos pasieks nors kokias buvusias aukštumas, – tikina p. Pikūnas. – Korekcijos žinoma galima sulaukti, ypač Ūkio banko pozicijoje, nes ji yra viena aktyviausių, o akcijų kaina anksčiau buvo pasiekusi ir beveik 1 Lt, tačiau tuomet nusirito žemiau 0,9 Lt. Tad potencialo kristi yra.“

„Snoro“ ir Ūkio bankų akcijos vakar atsiriekė pusę apyvartos ir sandorių biržoje. „Klaipėdos naftos“ akcijų kaina palypėjo 1,28%, investuotojams tebespekuliuojant dėl galimo bendrovės privatizavimo.

„Artimiausiomis dienomis biržoje galima tikėtis nemažų svyravimų tiek į viršų, tiek į apačią, apyvartos nemanau kad padidės, – tikina p. Pikūnas. – Dabar birža pasiekusi laukimo stadiją – investuotojai laukia metinių rezultatų.“ Be to, tendencijos biržoje priklausys nuo naujienų srauto, tačiau bendrovių skelbiamų 2008 m. veiklos rezultatų investuotojai dar nesitiki ir daugiausia stebi naujienas iš Vakarų Europos.

Po oficialaus pasiūlymo, pasibaigusio pirmadienį, pieno perdirbimo bendrovė „Pieno žvaigždės“ supirko 1,47% savų akcijų – tiek, kiek buvo numatyta. Už vieną akciją mokėta po 2,5 Lt, o iš viso akcijoms įsigyti PŽ atseikėjo 2 mln. Lt. Bendrovės akcijų kaina biržoje vakar šoktelėjo 5,39%, iki 2,54 Lt, tačiau jų teperleista už 8.106 Lt.