Leidinio numeris:

2009.01.27 (17/2009)

Rodyti

Pramonė

„Ekrano“ turtą išpardavinėja dalimis

Bankrutavusios AB „Ekranas“ turto varžytynėse bendrovės turtas pirmąkart buvo pardavinėjamas dalimis. Nors siūlyto turto vertė siekė 70 mln. Lt, tačiau nupirkta buvo už 1,5 mln. Lt.

Gintaras Gelčys, „Ekrano“ administratoriaus, Kauno UAB „Baklis“ įgaliotas atstovas, sako, kad keletas pirkėjų pirko įvairius pastatus ir įrengimus. Pardavimui buvo pateikta beveik 100 įvairių pastatų, dalis jų bandyta parduoti grupėmis. Pastatų kainos buvo labai įvairios – nuo kelių šimtų tūkstančių iki daugiau kaip 10 mln. Lt. „Ekrano“ kreditorinės skolos siekia 299 mln. Lt.

„Įstatymuose nėra visiškai aiškiai pasakyta, ar turtą ir toliau privalu pardavinėti varžytynėse, ar jis gali būti pardavinėjamas ir laisvais sandoriais, kai kainą siūlo pirkėjas, – sako p. Gelčys. – Aš laikausi nuomonės, kad reikėtų rinktis varžytynių kelią, bet galutinis žodis priklauso kreditorių komitetui.“

Pasak pašnekovo, kreditorių komitetas turėtų pareikšti savo sprendimą dėl tolesnių veiksmų vasario pradžioje. Kitos varžytynės gali būti surengtos kovo pradžioje. Pirmosiose dvejose varžytynėse „Ekrano“ turtą bandyta parduoti už 300 mln. Lt, trečiosiose ir ketvirtosiose – atitinkamai už 118 ir 112 mln. Lt.

„Ekrano“ skolos bankams, kuriems įkeistas turtas, siekia 178,9 mln. Lt.